Responsywne strony internetowe

Agata/ Czerwiec 22, 2016/ Strony WWW/

Responsywne strony internetowe – to wyrażenie brzmi dla laika co najmniej kosmicznie. Jednak wbrew pozorom nie kryje się za nim nic skomplikowanego. Responsywne serwisy to nic innego jak strony dostosowujące się do wielkości ekranu, na którym są wyświetlane.

Responsywny design stron internetowych to dziś konieczność ze względu na dużą liczbę użytkowników tabletów i smartfonów. Jeśli strony nie dostosowywałyby się do urządzeń mobilnych ich przeglądanie na mniejszych ekranach byłoby po prostu uciążliwe. Responsywność to zaleta nie tylko dla odbiorców, ale także dla autorów stron internetowych. Dzięki tej cesze internauci mogą przeglądać ich serwisy w każdej chwili i miejscu, co znacznie zwiększa zasięg.

O responsywność stron internetowych dbają osoby zajmujące się ich projektowaniem. Dziś staje się to standardem i niemal każda tego typu firma ma w swojej ofercie strony responsywne. Dzięki temu właściciele stron nie muszą inwestować w wersje mobilne swoich serwisów. Wszystkie parametry niezbędne do wyświetlania na mniejszych urządzeniach są wgrywane automatycznie.