Najlepsze kolory dla strony firmowej

Agata/ Październik 27, 2016/ Projekt, Strony WWW/

Jesteś przedsiębiorcą i planujesz uruchomienie strony internetowej dla swojej firmy? To bardzo dobre posunięcie – profesjonalna strona www nie tylko zwiększy zasięg Twojej działalności, ale również podniesie prestiż marki. Pamiętaj jednak, że nie sama treść, ale również sposób jej przedstawienia i strona wizualna serwisu są istotne.

Cała strona internetowa powinna być przemyślana i spójna. Jeśli masz firmowe logo możesz sugerować się jego kolorami podczas projektowania serwisu. Nie jest to jednak konieczne. Najlepiej unikać bowiem ciemnych oraz zbyt rażących barw. Na stronach internetowych najlepiej sprawdzają się jasne kolory. Biel, odcienie beżu lub jasne brązy idealnie pasują do serwisów firmowych.

Ważne jest, by tło strony kontrastowało z kolorem widniejących na nim liter. Inaczej odbiorcy mogą mieć trudności z odczytaniem treści, a to bardzo zniechęca do odwiedzania serwisu. Jeśli decydujemy się na białe tło najlepszym połączeniem będą czarne litery. W przypadku innych barw najlepiej kierować się zasadą kontrastu – do jasnego brązu również dobrze pasuje czerń, ale już na ciemniejszych elementach lepiej zastosować jaśniejszy kolor czcionki.