Dobranie odpowiedniej domeny dla strony www

Agata/ Wrzesień 18, 2016/ Strony WWW/

Planujesz założenie strony internetowej? W takim razie jednym z kroków, które musisz poczynić jest dobranie odpowiedniej domeny dla strony www. Nie należy to do najłatwiejszych zadań, szczególnie, że raz dobrana nazwa będzie podstawą do budowania marki w sieci.

Wybierając domenę nie należy ograniczać się tylko do podstawowych zakończeń typu: „pl” lub „com”. Wiele nazw z tymi końcówkami jest bowiem zajętych. Istnieje wiele ciekawych domen, które bardziej mogą pasować do charakteru strony i być równie łatwe do zapamiętania. Właśnie o prostotę i tę łatwość chodzi najbardziej. Internauci codziennie odwiedzają dziesiątki, a nawet setki stron internetowych i tylko adresy niektórych z nich znają na pamięć. By nasz należał do tego grona musi być prosty.

Wybierając domenę lepiej unikać kilkuczłonowych nazw szczególnie, gdy są one oddzielone myślnikami. Dla odwiedzających mogą bowiem stanowić ogromny problem. O wiele lepiej sprawdzają się krótkie skróty. Jeśli np. oferujemy usługi hydrauliczne zamiast: www.usługi-hydrauliczne-poznan.pl lepiej zdecydować się na domenę typu: www.hydraulikpoznan.pl.