CMS dla strony internetowej

Agata/ Wrzesień 5, 2016/ CMS/

CMS to pojęcie, z którym często możemy spotkać się w kontekście stron internetowych. Jednak dla niektórych jest ono kompletnie niezrozumiałe. Czy rzeczywiście to takie skomplikowane? Co tak naprawdę oznacza CMS?

CMS jest skrótem pochodzącym od angielskiego wyrażenie Content Management System, które po polsku oznacza: system zarządzania treścią. CMS to nic innego jak strona, z której poziomu można samodzielnie zarządzać zamieszczanymi tam treściami bez znajomości zasad programowania. W Polsce dostępnych jest kilka takich systemów, m.in. WordPress, Joomla czy Drupal. Obecnie niemal wszystkie witryny wyposażone są w CMS, który umożliwia nawet osobom bez umiejętności informatycznych ingerencję w ich treści.

Najpopularniejsze systemy CMS wyposażone są w tzw. wtyczki, dzięki którym można szybko i łatwo dokonywać pewnych zmian w wyglądzie i funkcjonalności strony. Wśród wtyczek są dodatki takie jak: galeria zdjęć, system komentarzy, facebookowy przycisk „Lubię to”, czy system rezerwacji w przypadku pensjonatów i hoteli.